Teraz jest 2024-05-08, 17:20


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-06-10, 10:27 

Dołączył(a): 2007-06-10, 10:17
Posty: 3
Lokalizacja: Poznań
Witam ;)
w polowie lipca planuje wyjazd do Wloch dokladniedo Verony.
Czy ktos jest w stanie mi pomoc i powiedziec jak wyglada w tym miescie sprawa internetu do laptopa?
Czy sa moze tzw. otwarte sieci wifi z ktorych mozna korzystac za darmo?
Jak wyglada sprawa kupna sobie wloskiego iplusa? Slyszalem ze do kupienia wloskiej komórki jest potrzebne permeso (czy cos takiego). Z gory dzieki za jakakolwiek pomoc ;) pozdrawiam ;-)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-06-10, 15:23 

Dołączył(a): 2007-03-22, 15:01
Posty: 155
Lokalizacja: Radom,Opole,FI,VR
Co do otwartych sieci wifi to nie jestem w stanie Ci nic pomóc, bo nigdy z nich nie korzystałem w Veronie. Mało jest takich miejsc w sumie, może pod niektórymi hotelami lub kafejkami, ale ja nie zauważyłem nigdy ludzi z laptopami w pobliżu takich miejsc (we Florencji np. jest takie miejsce, w Veronie - nie mam pojęcia). Co do netu z komórki poszukaj tutaj na forum, były posty na ten temat, choć ja nie jestem przekonany do tego typu internetu, wg mnie jest bardzo wolny i drogi. Już lepiej płacić chociażby 1euro/h w kafejce.
Do kupienia telefonu, bądź karty SIM były takie czasy gdzie trzeba było posiadać dowód włoski (a co za tym idzie permesso di soggiorno, gdyż było niezbędne do posiadania dowodu), ale to na szczęście zamierzchłe czasy (dobrych kilka lat temu tak było). Teraz idziesz do salonu jednej z sieci i kupujesz, tyle tylko że kserują Twój dowód tożsamości (paszport czy też dowód osob.)

_________________
Ex-Erasmus na Università degli Studi di Firenze, Facoltà di Ingegneria Civile. www.Wlochy.edu.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-06-10, 18:37 

Dołączył(a): 2007-06-10, 10:17
Posty: 3
Lokalizacja: Poznań
Pytalem sie o otwarte sieci poniewaz w holandi jest duzo takich miejsc, prawie cale miasto w ktorym bylem jest jedna wielka siecia :-D Jesli chodzi o internet za pomoca komorki to juz to przerabialem ale w polsce i wg mnie jest to beznadziejne. Czyli jesli chodzi o kupno telefonu lub wloskiego iPlusa wystarczy miec polski paszport badz dowod,tak? Dzieki za info ;)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-06-14, 17:19 

Dołączył(a): 2007-05-29, 16:25
Posty: 19
Lokalizacja: Krapkowice Verona
Michał Malec napisał(a):
Co do otwartych sieci wifi to nie jestem w stanie Ci nic pomóc, bo nigdy z nich nie korzystałem w Veronie.


Moze mi ktos wytlumaczyc co to takiego i na jakiej zasadzie dziala? :-/


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-06-14, 20:18 

Dołączył(a): 2007-03-22, 15:01
Posty: 155
Lokalizacja: Radom,Opole,FI,VR
Chodzi o dostęp do Internetu za pomocą połączenia bezprzewodowego, które są dostępne np. na dworcach, ogólnie w miejscach publicznych w niektórych miastach. Posiadając laptopa (przeważnie te kupione w ciągu ostatnich 2-3 lat mają wbudowane karty wi-fi) można łączyć się z netem bez kabli i za darmo.

_________________
Ex-Erasmus na Università degli Studi di Firenze, Facoltà di Ingegneria Civile. www.Wlochy.edu.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-06-15, 11:31 

Dołączył(a): 2007-05-29, 16:25
Posty: 19
Lokalizacja: Krapkowice Verona
Ah , technologie... Tak na chlopski rozum otwieram laptopa na lotnisku w Bergamo , czy Veronie i mam polaczenie z internetem , zakladajac ze laptop ma pare miesiecy, ale w stosunku do dzisiejszych wyglada jak mocno starszy brat? :lol:

[ Dodano: 2007-07-02, 11:01 ]
O cenach telefoni komorkowej i internetowej juz ladnie napisaliscie. Pozostaje stacjonarna , polecam uzywanie kart miedzynarodowych firmy Eutelia 5 /euro -150 minut ze stacjonarnego na stacjonarny, lub nieco drozszej Edicard. Obie mozna nabyc w punktach kolektury totolotka, gdzie funkcjonuja maszyny z napisem Sisal.Znam tez miendzynarodowa karte Wind koszt 10 euro z komorki Wind na komore w Polsce przy 90 ciu minutach rozmowy www.sisal.it - wwwmanagest.com.. Zaznaczam jednak ze ostatniej uzywalam okolo roku temu :roll:


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group