Teraz jest 2024-05-08, 17:04


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-03-31, 23:12 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-03-04, 14:07
Posty: 482
Lokalizacja: Kraków
Z powodu iż już za parę dni przed nami przerwa związana ze świętami wielkanocnymi, chcielibyśmy złożyć wszystkim Wam jak najefektywniej spędzonych w miłej atmosferze tych wiosennych i jakże wesołych świąt. Chciałbym równocześnie aby w temacie tym osoby podzieliły się swymi doświadczeniami ze spędzanych świat Wielkanocnych, jakie zauważyliście różnice pomiędzy Pasquą we Włoszech a Polsce. Może ktoś już spędził niejeden raz ten okres we Włoszech i może się z nami podzielić obyczajami i tradycjami tychże świąt. Ja miałem już taką okazję, i muszę powiedzieć że to co mi się rzuciło w oczy to brak święcenia pokarmu w koszyczkach – tak jak to robimy w Polsce. To najbardziej zaszło mi w pamięci.

Club Italiano – Innamorati d’italia Vi augura
Buona Pasqua!

_________________
http://www.wlochy.edu.pl - Portal edukacyjno - informacyjny, email: [email protected]


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-04-02, 18:09 

Dołączył(a): 2007-03-30, 08:04
Posty: 9
Lokalizacja: Turek ::::> ZG
Słyszałam też, że nie obchodzi się tam Lanego Poniedziałku :) ehh są tego plusy i minusy :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-04-04, 17:50 
Istnieje też zwyczaj, że głowa rodziny w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego bierze wiązkę gałązek oliwnych i zanurzając ją w wodzie świeconej kropi nią wszystkich członków rodziny oraz dom.
Wcześniej w Wielkim Tygodniu w niektórych rejonach odbywają się misteria i procesje biczujących się pątników - nie widziałem na własne oczy, ale opowiadał mi o tym znajomy Włoch.

Buona Pasqua a tutti voi!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-04-13, 23:21 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-03-04, 14:07
Posty: 482
Lokalizacja: Kraków
Czas bardzo szybko mija i już mamy po świętach jednak przypadło mi je spędzić we Włoszech z czego jestem zadowolony bardzo. Lanego Poniedziałku we Włoszech niestety nie ma (w ten dzień wszyscy najczęściej wybierają się do restauracji), też niestety nie ma święcenia pokarmu, co jest drugim mankamentem tych świąt, a przecież kojarzą się one Polakom właśnie szczególnie z tymi dwiema kwestiami. Jedzenie wiadomo że się różni. To co może zaskoczyć to jak zawsze duża ilość konsumowanych babek, i czekoladowe jajka świąteczne przeróżnego rodzaju i wielkości, w których znajdziemy wiele niespodzianek. Konkludując wydaje mi się że w Polsce z tymi świętami mamy więcej powiązanych tradycji niż we Włoszech. Nie ujmując jednak wartości tych świąt włochom, na tle polski, trzeba podkreślić jeszcze raz że każdy kraj ma swe obyczaje.

_________________
http://www.wlochy.edu.pl - Portal edukacyjno - informacyjny, email: [email protected]


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group