Teraz jest 2024-05-12, 10:34


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-04-26, 22:21 

Dołączył(a): 2007-03-22, 15:01
Posty: 155
Lokalizacja: Radom,Opole,FI,VR
Chciałbym się dowiedzieć coś na temat egzaminów na certyfikaty CELI, TELC, CIC, itp.
Nie mam żadnego takowego i ciekawi mnie, czy posiadanie takiego certyfikatu komuś się jakoś konkretnie przydało. Po co naprawdę je robić? Czy warto wogóle się starać, czy aby nie okazał się on zwykłym papierkiem który się posiada?

Ma ktoś takie certyfikaty, przystępował ktoś do egzaminów na nie, jaki jest to poziom trudności, czy bardziej stawiają na mowę, czy pisanie, czy gramatyka jest rzeczą bez której nawet nie ma się co zabierać za egzamin, czy może można podciągnąć znajomością słownictwa. Czy na egzaminie potrzebne jest słownictwo jakieś wyszukane?
Nie mam żadnego doświadczenia w zdawaniu jakichkolwiek egzaminów na certyfikaty językowe, więc proszę bez porównań do innych języków

_________________
Ex-Erasmus na Università degli Studi di Firenze, Facoltà di Ingegneria Civile. www.Wlochy.edu.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-04-26, 22:53 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-03-04, 14:07
Posty: 482
Lokalizacja: Kraków
Też nie zdawałem na te certyfikaty (z powodu braku czasu), jednak myślę że trzeba by się za to zabrać. Szczególnie za CELI, bo to podstawowy certyfikat, te dwa pośrednie nie są tak bardzo ważne jak CELI. Ja przymierzałem się do zdawania w czerwcu CELI 4, ale nie dam rady, z powodu innych ważnych egzaminów. W CELI maksymalny poziom to 5, i jak uzyskasz taki poziom to jest „szczyt” jaki może udokumentować Państwo Włoskie, które to certyfikaty wydaje za pośrednictwem UNIV. w Perugi, a następnie poprzez instytuty kultury włoskiej na całym świecie. Z tego co wiem to CELI 4 upoważnia już do studiowania na Włoskiej uczelni (właściwie to i bez tego mogą przyjąć, ale zawsze jak się na to już żadnych weryfikacyjnych próbnie trzeba przechodzić). Certyfikat CIC jest typowo ekonomicznym, i chyba tylko w Warszawie można go zdawać. Natomiast TELC to tak jak i do innych języków, jest takim międzynarodowym wyrobionym szyldem certyfikatów językowych.

_________________
http://www.wlochy.edu.pl - Portal edukacyjno - informacyjny, email: [email protected]


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-05-27, 20:06 

Dołączył(a): 2007-03-22, 15:01
Posty: 155
Lokalizacja: Radom,Opole,FI,VR
Ale ponawiam moje pytanie z początku tematu: Jakie są korzyści płynące z certyfikatu oprócz posiadania dokumentu?
Przecież nawet jak wpiszemy w CV znajomośc języka to i tak albo nas sprawdzą na rozmowie kwalifikacyjnej, albo nie sprawdzą wogóle :-P

_________________
Ex-Erasmus na Università degli Studi di Firenze, Facoltà di Ingegneria Civile. www.Wlochy.edu.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-05-30, 22:54 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-03-04, 14:07
Posty: 482
Lokalizacja: Kraków
Sądzę że tak jak każdy certyfikat jest dokumentem potwierdzającym dany poziom językowy. To czy sprawdzą to na rozmowie kwalifikacyjnej to już inna sprawa, gdyż mogą tego nie zrobić. A mając ten certyfikat mamy większe szanse na rynku pracy niż osoby bez takiego certyfikatu. O chociażby taki pracodawca na podstawie CV i listu motywacyjnego eliminuje osoby w procesie rekrutacyjnym, Jeżeli będzie miał te same CV tylko w jednym będzie pisało że posiadany jest certyfikat, to umówi się z tą osobą a tamta druga niestety przegra. Wydaje mi się że to wokół tego wszystko się kręci.

_________________
http://www.wlochy.edu.pl - Portal edukacyjno - informacyjny, email: [email protected]


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-07-19, 14:45 

Dołączył(a): 2007-07-19, 14:03
Posty: 4
Lokalizacja: Arezzo / Lublin
a orientujecie sie ile kosztuje podejscie do tych egzaminow? glownie interesuje mnie koszt zdania certyfikatu CELI? z tego co wiem to we Wloszech jest darmowy, przynajmniej moja mama nic nie placila, jak to jest w Polsce?
Pozdrawiam.

k_woza


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-09-04, 17:55 

Dołączył(a): 2007-09-04, 17:37
Posty: 1
Lokalizacja: Katowice
La sede della Società Dante Alighieri opera a Katowice (v. www.ladante.it)
Centro certificazione PLIDA
Per informazioni: [email protected];


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-10-04, 21:29 

Dołączył(a): 2007-07-13, 17:07
Posty: 3
Lokalizacja: Kraków
egzamin kosztuje ok 300 zl z tego co sie orientuje, tez mam zmaiar do niego podejsc, mam na mysli 3, wystarczy jak narazie;)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-12-18, 14:26 

Dołączył(a): 2007-04-04, 17:21
Posty: 1
Lokalizacja: Katowice
Zapraszam na stronę: Societa Dante Alighieri w Katowicach .
Pod koniec listopada została przeprowadzona jesienna sesja egzaminów, które kończą się uzyskaniem certyfikatu PLIDA
W niedługim czasie znajdą się na stronie informacje o majowej sesji PLIDA.

Saluti,
Paweł


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-22, 14:13 

Dołączył(a): 2007-08-28, 17:57
Posty: 1
Lokalizacja: Lublin/Veneto
Witam!
Ja posiadam CILS 3. Równie ważny jak CELI; wydawany jest przez Uniwersytet dla Cudzoziemców w Sienie; istnieją 4 poziomy. Składa się z pięciu części: czytanie, pisanie, gramatyka, mówienie i słuchanie - wszystkie jednakowo ważne. W przypadku niezdania jednej z części można ją powtórzyć w następnej sesji. Egzamin można zdawać zarówno we Włoszech, w różnych ośrodkach, jak i w Polsce. Wszelkie informacje oraz przykładowe testy na stronie uniwersytetu http://www.unistrasi.it/pages/1.asp?COD=2681. Jakby ktoś miał pytania dotyczące egzaminu chętnie odpowiem.
Pozdrawiam,
Aga


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-03, 20:56 

Dołączył(a): 2008-04-07, 20:02
Posty: 17
Lokalizacja: mondo
najgorsze to to że w dzisiejszym świecie to tylko papierek się liczy, no może przesadziłem, ale w większości firm (tych większych) chcą papierek i tyle. Tak się nastawiam do zrobienia też jakiegoś certyfikatu z j. włoskiego ale jakoś mi to nie wychodzi ostatnio:)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group