Teraz jest 2024-05-05, 19:49


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-12-02, 18:16 

Dołączył(a): 2008-12-02, 18:02
Posty: 1
Lokalizacja: pl
Witam wybieram się do Włoch i chcę się dowiedziec w jaki sposób funkcjonują tam operatorzy internetowi Interesuje mnie internet do laptopa Nie mam tam stałego pobytu ani nic takiego więc jedynym rozwiązaniem jest coś bez podpisywania umowy Czy jest tam coś na kartę Lub w jaki sposób najkożystniej założyc tam internet PROSZE O POMOC W TEJ SPRAWIE


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-12-02, 22:09 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-03-04, 14:07
Posty: 482
Lokalizacja: Kraków
Cześć,

Ja jak przebywałem we Włoszech to korzystałem z komórki TIM. Kupujesz sobie w sklepie kartę TIM za okazaniem dowodu i w 3 dni ci aktywują. Potem sobie możesz wykupywać oferty korzystania z Internetu wykorzystując komórkę i podłączając ją do laptopa.

Oferty są różne. Ja korzystałem z jednej gdzie się płaciło 20 – 25 euro i tam się miało 500 mega do wykorzystania chyba lub też są na czas (np.: od 17 do 9 rano i w weekendy cały czas)

Szybkość – bardzo słaba – przynajmniej ja tam gdzie byłem taką miałem, ale jeśli chodzi o Internet z komórki to TIM chyba wychodzi najlepiej.

No chyba że znajdziesz kogoś co korzysta a Alice i routera to może sygnał się jakiś wychwyci.

Oferty abonamentowe natomiast co najmniej na 12 miesięcy!

_________________
http://www.wlochy.edu.pl - Portal edukacyjno - informacyjny, email: [email protected]


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-12-12, 22:27 

Dołączył(a): 2008-09-29, 19:46
Posty: 2
Lokalizacja: Roma
La chiavetta albo pennetta jak kto woli .... kosztuje (w zaleznosci od operatora)
od 75 euro do 200 euro , abonament miesieczny kosztuje od 15 euro do 45 euro ,
do oplacanie abonamentu jest potrzebe konto w banku (wloskim banku) ,ale nie polecam ,ja wchodzac na youtube "zabulilam" prawie 300 euro ! bo nikt mnie nie poinformowal o tym ,ze uzywajac chiavette nie moge ,a raczej nie powinnam wchodzic na pewne strony bo inaczej bedzie mnie to slono kosztowalo ....
pozatym internet jest dosc wolny i ma malo mozliwosci nawigowania w e sensie ,ze jak przesadzisz to sie nie zdziw jaki ci rachunek wystawia :P


pozdrawiam


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-01-20, 13:17 

Dołączył(a): 2009-01-20, 13:08
Posty: 3
Lokalizacja: lendinara(IT)
ja mam kluczyk z vodafone co miesiąc sciągają 30Euro z konta ,i codziennie mam 10 h do wykozystania na internet:)umowe podpisałam na 2 lata kluczyk kosztował 50 euro(promocja)Pozdrawiam:)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: internet
PostNapisane: 2009-01-21, 19:14 

Dołączył(a): 2009-01-21, 11:58
Posty: 2
Lokalizacja: bari
mieszkam od kilku lat we wloszech,przerabialam juz wszystkie warianty internetu ,sszczerze to zmora!!!osobiscie polecam ci jesli nie bedziesz nic sciagal ,komorka z polski bez simlocka ,karta tre naviga sempre za 20 euro miesiecznie(komorka wtedy jest jak modem) ,dzienny limit 50 MB,tylkozeby kupic nowy numer czyli karte musisz miec codice fiscale wloskie ,ale to w urzedzie za darmo zrobisz w piec minut,.Inny wariant -kupilam "kluczyk" na allegro bez simlocka raz wkladam wodafona raz win,ale trzeba uwazac bo jak przejdzie na GPRS to leci sie w koszty ,pozostale oferty sa na abonament ,i musisz podac nr karty kredytowej ,-bardzo wygodne dla nich bo sciagaja ci z konta -przestrzegam!!

[ Dodano: 2009-01-21, 18:20 ]
w polsce te tzw "kluczyki sa duzo tansze -wiec warto ,mam vodafona odblokowany kupilam za 60 euro,aha jesli chcialbys skorzystac z uslug TRE Naviga sempre ,na stronie www.tre.it sa podane modele telefonow kotra sa kompatibilne ,wiem ze np .LG,NOKIA ;MOTOROLA
Radze nie wpakowywac sie w zadne kontrakty ,
mam laptopa oblsuga jest prosta w przypadku tel ,jako modem jak i chiavetta.
jak jeszcze potrzebujesz cos to pisz ,chetnie pogome

pamietaj ze internet portabile jest wolniejszy od stalego ,nie wierz jezeli podaja max predkosc 7,2:)
patrz na gwarantowana ,(ktorej z reguly nie podaja ,hihihh:) a przynajmniej na minimalna bo ta musza podac


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group