Teraz jest 2024-05-03, 16:24


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Cześć!
PostNapisane: 2009-09-24, 17:30 

Dołączył(a): 2009-09-24, 16:46
Posty: 5
Lokalizacja: Lublin/Wrocław
To mój pierwszy post na tym forum, które znalazłem przypadkowo w necie. Postanowiłem dołączyć do tutejszej społeczności, ponieważ też jestem fanem Włoch i myślę by zaraz po studiach (a zaczynam 5 rok) przenieść się tam na jakiś czas. Mam zresztą jeszcze kilka innych opcji, np. Maltę, Cypr (ze wzgl na łatwość porozumiewanie sią tam po ang.) a także myslę o Monaco - ale nie znam francuskiego i koszty zycia tam mnie trochę przerażają.
Jednak Włochy zawsze były bardzo mi bliskie. Nie mieszkałem w nich, ale zwiedzałem 4-krotnie. Udało mi się zjeździć sporą część półwyspu i mam niesamowite wspomnienia. Zresztą pociąga mnie cały region środziemnomorski Europy. Czasem przechodzi mi przez myśl też Hiszpania, ale bezrobocie jest tam wielkie i nie znam zbytnio tego kraju (byłem raz i to dawno temu).
Moje zdanie na temat Włoch jest jak najbardziej pozytywne. Uwielbiam włoską kuchnię, klimat, przyrodę, kulturę, zabytki i samych Włochów - pogodnych, zyczliwych, bardzo pozytywnie nastawionych do świata. Zresztą jak wszyscy wiecie, kraj jest strasznie zróżnicowany, szcxególnie polnoc i poludnie, zupełnie 2 inne światy. Będąc na poludniu czasami wydawalo mi się ze wjechalem do jakiegoś innego kraju :-> . Gorszy stan dróg, wiecej starych samochodów, znacznie skromnijesze stacje benzynowe, wiecej brudu, śmieci, tylko przyroda bardziej egzotyczna.
Myśląc cały czas o wyjeżdzie do Wloch, biorę pod uwagę (jak narazie) 3 miejsca: Ligurię z Genuą, Viareggio w Toskani (widizalem ze to cudne miasto) oraz Rimini. Jeśli ktoś z Was wie coś o tych miastach, byłbym wdzięczny za jakies informacje/wskazówki :)
Pozdrawiam!!

_________________
Mediterranean area - my love :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group