Teraz jest 2024-04-25, 13:08


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-04-11, 21:08 

Dołączył(a): 2008-04-07, 20:02
Posty: 17
Lokalizacja: mondo
Na waszym forum przeczytałem tę informację:


"Na włoskim portalu dla obcokrajowców pojawiła się bardzo ciekawa ankieta dotycząca dyskryminacji obcokrajowców we Włoszech.

W ankiecie wzięło już udział ponad 1000 internautów. Około 30% ankietowanych czuje się dyskryminowana na Policji, (włoskiej „questura”), nieco ponad 22% jest dyskryminowana w pracy, 18% jest dyskryminowana lecz w innych okolicznościach i sytuacjach. Dyskryminowanych lecz rzadko jest około 9% obcokrajowców, natomiast 7,5% nie czuje się w ogóle być dyskryminowana we Włoszech. W szkole dyskryminowanych jest 3% studentów i uczniów.

Problem dyskryminacji obcokrajowców w dalszym ciągu istnieje, jednak przypadków takich jest coraz mniej. Zauważa się również pewną zależność pomiędzy regionami południowymi jak i północnymi. "


To co jest prawdą to to że często właśnie na południu niektórzy mogą się czuć dyskryminowani. Czy u Was też tak jest?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-04-13, 23:15 

Dołączył(a): 2008-04-08, 21:30
Posty: 6
Lokalizacja: Polska/Bolsena
Nie odczulam dyskryminacji.. ale poza przypadkami skrajnymi typu - rasizm w stosunku do koloru skory, antysemityzm, w wiekszosci wypadkow ludzie sami sobie sa winni. Dyskryminowani (nieszanowani?) sa ci, ktorzy pija, balanguja glosno i do przesady, kradna, wszczynaja bijatyki. czesto zdarza sie, ze wlasnie tacy emigranci uwazaja siebie za dyskryminowanych. Nie jest to jednak kwestia pochodzenia, a zachowania.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2008-04-14, 16:39 

Dołączył(a): 2008-01-15, 16:27
Posty: 12
Lokalizacja: Lecce
...przede wszystkim stereoptypem prymitywnym, ze Polki biora slub dla obyweatelstwa, pieneidzy, itp. Wlosi maja ciagle obnizajacy sie poziom zycia, i pocieszja sie tym, ze w krajach typu Polska jest na pewno gorzej, Polki przyjezdzjaja i kradna im facetow hehe. Nie jest to zbyt przyjemne.
Poza tym dyskryminacja w miejscu pracy. Bedac obcokrajowcem jestes slabszym podmiotem, nie ma sie informacji na temat przyslugujacych praw, nie ma rodziny ktora chroni, a we Wloszech rodzina jest rzeczywistym oparciem poprzez swoja siec znajomosci. Mi marzy sie szef anglojezyczny, ale nie wiem, czy to marzenie sie spelni ;-)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-04-15, 17:40 

Dołączył(a): 2008-03-01, 19:00
Posty: 6
Lokalizacja: sdfsf
Jestem nowym użytkownikiem, a na strone trafiłam przez przypadek szukając róznych poglądów i opinii na temat społeczeństwa włoskiego i kraju, niezbednych do mojej pracy magisterskiej. Mieszkam w Ligurii a pracę piszę o stereotypach i uprzedzeniach wobec honoseksualizmu i róznych grup etnicznych i rasowych funkcjonujących wsrod Polaków i Wlochów. Nie ukrywam że poszukuję Włochów którzy mogliby mi pomóc wypełniając ankiety do pracy, nie znam włoskiego wiec posiłkuję sie stronami na których udzielają sie moi rodacy zakochani w tym kraju (niestety musze sama zaczac działac ponieważ mój małżonek Włoch od 3 miesiecy pomaga zdobyc mi materiał badawczy a rezultat jest taki ze polskich ankiet mam 50 a włoskich 3). Kazdy kto móglby mi pomóc, mając kontakt chociażby z jednym Włochem, mogącym poświecic 5 min na 2 ankiety byłabym niezmiernie wdzieczna. [email protected] :-) Przeanalizowane badania pózniej udostępnie ;-)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-04-21, 14:46 

Dołączył(a): 2007-04-24, 13:01
Posty: 10
Lokalizacja: debica/trieste
sam nie spotkalem sie nigdy z dyskryminowaniem mnie, ale moj wspollokator szukajac mieszkania zadzwonil pod podany numer i uslyszal:
-da dove vieni?
-sono turco.
-mi dispaice, solo per ragazze.

podczas wspolnego szukania mielismy wiecej sytuacji, gdy jego narodowosc byla dla kogos problemem. turkow w tej okolicy jest calkiem sporo, a wiec i stereotyp ich nie ominal.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-03, 21:04 

Dołączył(a): 2008-05-03, 20:58
Posty: 8
Lokalizacja: Katowice
jest prawdą że we Włoszech można poczuć się w pewnych sytuacjach dyskryminowanych, ale jest jedna zasada, tych co dyskryminują charakteryzuje bardzo niski poziom nie tylko kultury osobistej ale tez i rozwojowej. Taka jest moja opinia!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group