Teraz jest 2024-03-28, 12:45


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-06-09, 09:49 

Dołączył(a): 2009-01-03, 18:47
Posty: 3
Lokalizacja: Polonia
Czesc! Wybieram sie na kurs do Florencji i kompletnie nie wyobrazam sobie jak to jest. Czy ktos moze byl, moze podzielic sie jakimis informacjami do "codziennego" uzytku.. :))


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-06-10, 04:42 

Dołączył(a): 2009-06-10, 04:34
Posty: 2
Hej,ja byłam dwukrotnie na kursie dla obcokrajowców w 2003 i 2004 roku, za kazdym razem kurs trwał 4tygodnie,co dokładnie Cie interesuje? Chcesz wiedzieć jak np wygladają zajęcia w takiej szkole czy jak się żyje we Włoszech?!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-06-10, 11:48 

Dołączył(a): 2009-01-03, 18:47
Posty: 3
Lokalizacja: Polonia
Interesuje mnie jak wygladaja zajecia, czy sa podobne jak na kursach u nas?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-06-11, 05:31 

Dołączył(a): 2009-06-10, 04:34
Posty: 2
W mojej szkole wyglądało to tak,miałam 2h zajęć w stylu "speach-a" i 2 h gramatyki, zajęcia w grupie ok 10-13osob rozmówki,scenki,każdy był z innej części świata więc opowieści o przyzwyczajeniach kuchni itp rzeczach związanych z Twoim krajem, duzo ćwiczyliśmy z CD,powtarzaliśmy i opisywalismy rzeczy puszczane z płyty, poza tym mam nadzieję że jestes dobra z angielskiego bo czasem są rzeczy ciężkie do pojęcia i wymagaja wytłumaczenia w najprostszy możliwy sposób czyli po polsku (polskiego Twój insegniante na stówę nie zna) :P powodzenia


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-06-13, 11:47 

Dołączył(a): 2009-01-03, 18:47
Posty: 3
Lokalizacja: Polonia
Dzieki za informacje, jestem dobrej mysli :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-05-11, 14:32 

Dołączył(a): 2010-05-11, 14:04
Posty: 2
Ciao!
Ja bylam juz 2 razy w szkole Federico II w Katanii na Sycylii, wrocilam tam za drugim razem bo zajecia byly fantastyczne i wybieram sie tez teraz w czerwcu, na 2 ostatnie tygodnie miesiaca. Zajecia sa prowadzone rano od 9:30 do 13:30, konwersacje i zajecia gramatyczne lub sluchanki i podobne, maja 3 poziomy zaawansowania, jednak po pierwszych zajeciach weryfikuja poziom i przypisuja do odpowiedniej grupy. Grupy sa nieliczne, zazwyczaj mialam okolo 4-7 osob, prowadzone w bardzo przyjemny sposob, caly czas po wlosku, a po poludniu lub wieczorem sa jeszcze zajecia z kultury, filmu, literatury, kuchni wloskiej, wyjscia do muzeum itp. aha,latem tez maja tzw summer school, czyli po zajeciach porannych sa zajecia sportowo rekreacyjne na plazy ;-) mozna mieszkac albo z rodzina albo wynajac pokoj samemu lub z kims w mieszkaniach z innymi studentami, oni to organizuja takze nie ma problemu, wszystkie mieszkania sa tez w samym centrum, szkola zreszta tez, zaraz przy glownym placu. Kosztuje to dosyc niedrogo, bo tydzien razem ze znizka okolo sto euro, w kazdym razie ja za pierwszym razem w 2 tygodnie szkoly zrobilam ten sam material co przez rok wczesniej w Polsce w szkole jezykowej, z ta roznica ze naprawde sie tego nauczylam i potem tez uzywalam tego jezyka. Poza tym uczy się też roznych codziennych wyrazen i slowek ktore sie uzywa codziennie, po tygodniu kursu czlowiek nie zastanawia sie przez 5 minut zanim cos powie...samo przychodzi ;-) Naprawde, efekty sa niesamowite, takze polecam. No i Sycylia...
Szkola w ktorej ja bylam to www.scuolaitaliano.com, takze jakby sie ktos wybieral w czerwcu, albo w ogole w razie pytan to piszcie na priv.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-09-05, 10:55 

Dołączył(a): 2011-09-05, 10:48
Posty: 1
Ciao a tutti! ohh gdy przeczytałam o Sycylii wszystkie wspomnienia odżyły! :) Też byłam na kursie w Catanii w Federico II i było super! Gorąco polecam wszystkim, niesamowita atmosfera w szkole i poza nią na licznych zajęciach dodatkowych! A sama Sycylia... ucząc się włoskiego nie można jej nie zobaczyć. Inny świat! Nie mogę się doczekać, kiedy znów będę mogła tam wrócić :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-11-01, 16:45 

Dołączył(a): 2011-10-31, 14:57
Posty: 3
czy byl ktos na obozie jezykowym we wloszech? jezeli tak to jakie polecacie?szukam sprawdzonych ;)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-10-12, 18:34 

Dołączył(a): 2012-10-12, 18:30
Posty: 1
Ja byłem 3 miesiące w szkole Madrelingua w Bolonii i naprawdę nie żałuję. Świetni nauczyciele, super metody nauki, grupy tworzone zgodnie z poziomem zaawansowania. A do tego udało mi się odbyć kurs w zamian za pracę na rzecz szkoły popołudniami :).

http://www.kahan.pl/


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-04, 12:31 

Dołączył(a): 2013-06-03, 12:41
Posty: 2
Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka włoskiego we Włoszech serdecznie zapraszamy do naszej szkoły!

Szkoła językowa Rimini Academy mieści się w centrum Rimini, co pozwala na poznawanie tutejszego stylu życia oraz korzystanie z uroków nadmorskiego kurortu, jakim jest Rimini.

Doświadczona i wysoko wykwalifikowana kadra nauczycielska prowadzi kursy języka włoskiego oraz angielskiego na wszystkich poziomach zaawansowania i dla wszystkich grup wiekowych.

Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 13:00.

Poza kursami z native speaker'ami szkoła oferuje szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych, jak zwiedzanie centrum miasta oraz wycieczki do pobliskich atrakcji turystycznych m.in. Bolonia, San Marino i San Leo.

Oferujemy także pomoc w zakwaterowaniu w zależności od upodobania: u rodzin włoskich, w niezależnych mieszkaniach lub w hotelach mieszczących się nad samym brzegiem morza.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Rimini Academy


Tu znajdziesz więcej informacji:

http://www.riminiacademy.it/new/en

https://www.facebook.com/pages/Rimini-A ... 10?fref=ts


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-18, 03:30 

Dołączył(a): 2014-02-12, 17:34
Posty: 3
Kuszący zapach świeżych pomarańczy, podmuch orzeźwiającego morskiego wiatru, smak migdałowej granity, zgiełk przekrzykujących się handlarzy ryb i niewzruszony spokój popołudniowej sjesty…

… to wszystko czeka na każdego z Was na SYCYLII!!!

Wystarczy jedynie wziąć udział w WAKACYJNYM KURSIE JĘZYKA WŁOSKIEGO w naszej szkole!

1. DLACZEGO warto wybrać CATANIĘ?
Catania jest idealną bazą wypadową dla osób pragnących zwiedzić wschodnią część Sycylii. Znajduje się bowiem w niedalekiej odległości od Taorminy znanej z odbywającego się tam festiwalu filmowego, Syrakuz w których głównym placu przechadzała się filmowa „Malena” oraz Acitrezza i Acicastello – urokliwych miasteczek rybackich. Zwiedzając okolice Catanii nie należy zapominać o samej Catanii – niezwykłym mieście, w której większość budowli starego miasta została wykonana z czarnej wulkanicznej lawy oraz o Etnie – majestatycznym wulkanie, górującym nad miastem.

2. DLACZEGO warto wybrać NASZĄ SZKOŁĘ?
Centro Didattico Athena charakteryzuje się znakomitą lokalizacją – znajduje się w samym sercu pięknej, zabytkowej barokowej starówki Catanii, a jednocześnie blisko dworca autobusowego oraz kolejowego.
Niewątpliwym atutem szkoły jest fakt, iż współpracuje ona z Societa’ Dante Alighieri, co pozwala nam przygotowywać naszych uczniów do uznawanego na całym świecie certyfikatu PLIDA.
http://www.centrodidatticoathena.it/

3. DLACZEGO warto wybrać NASZ KURS WAKACYJNY?

Warto, gdyż oferujemy:
• bardzo atrakcyjne ceny;
• naukę na zróżnicowanych poziomach zaawansowania – w zależności od stopnia zaawansowania kursanta;
• naukę języka wzbogaconą o element poznawania kultury i tradycji włoskiej;
• poranne zajęcia językowe w godzinach 9-11.30 (od poniedziałku do piątku) przeprowadzane nie tylko w siedzibie naszej szkoły, ale również w atrakcyjnych turystycznie zakątkach miasta;
• popołudniowe zajęcia integracyjne, które uatrakcyjnią pobyt w Catanii, jak:
wspólne oglądanie filmów w języku włoskim, lekcja kuchni włoskiej, zajęcia z włoskiej historii sztuki, wycieczki krajoznawcze w towarzystwie naszych nauczycieli, typowe tradycyjne aperitivo (rodzaj popołudniowej przekąski), degustacja sycylijskich wyrobów cukierniczych, gry i zabawy motywujące do posługiwania się językiem włoskim;
• cena kursu obejmuje: aperitivo powitalne, test wstępny, upominek (torba z materiałami informacyjnymi, mapa, długopis, learning diary), poranne zajęcia językowe, popołudniowe zajęcia integracyjne, materiały dydaktyczne, bezpłatny dostęp do wifi, wycieczki krajoznawcze w towarzystwie naszych nauczycieli (wraz z kosztami przejazdów oraz biletami wstępu), zaświadczenie ukończenia kursu.
http://www.centrodidatticoathena.it/dip ... stranieri/

Wszystkich zainteresowanych ZAPRASZAM SERDECZNIE DO SKONTAKTOWANIA SIĘ ZE MNĄ, wysyłając maila pod następujący adres: [email protected]


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-02-04, 17:15 

Dołączył(a): 2018-02-04, 17:01
Posty: 2
Witajcie,

W zeszłym roku byłam w Rzymie na kursie przez 2 tygodnie jesienią, super przeżycie, mija grupa miała 7 osób, nauczyciel super i szkoła organizowała różne zajęcia po lekcjach. Trochę trudno na początku się przestawić, bo mój włoski był bardzo początkujący ale rezultaty było widać już po tych 2 tyg! Wjechałam przez agencję Iberica Languages (, http://ibericalanguages.com/pl/, [email protected]),z nimi kontakt był po polsku, mają kursy we Włoszech w różnych miejsowościach. W tym roku myślę o pojechaniu na kurs na Sycylię albo do Toskanii, do bardziej doradzacie?

Pozdrawiam,


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group