Teraz jest 2024-04-20, 14:28


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: RZYM - MACERATA
PostNapisane: 2010-10-13, 23:20 

Dołączył(a): 2010-10-13, 23:17
Posty: 2
Witam wszystkich.
Czy wśród forumowiczów jest może jakaś osoba mieszkająca w Maceracie?
A jeśli nie to, być może ktoś z Was będzie znał odpowiedź na moje pytania, na co liczę :)
Otóż sprawa wygląda następująco. Moja dziewczyna wyjechała na pół roku do Maceraty na Erasmusa. W związku z tym niebawem wybieram się ją odwiedzić, już nawet kupiłem bilety lotnicze :)
I teraz pytanie. Ląduje w Rzymie - Fiumicino. Jak dostać się z lotniska do Centrum wiecznego miasta? I czym najlepiej i najtaniej dojechać do Maceraty? Wiem, że są połączenia pociągowe (koszt ok. 30 euro w jedną stronę). Jest to jakiś pomysł natomiast pytam, bo może ktoś z Was zna jakiś lepszy środek transportu?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-10-15, 16:57 

Dołączył(a): 2010-06-25, 21:39
Posty: 13
Witaj,
najprosciej byloby zapytac dziewczyne o to jak dojechac do Maceraty, na pewno poznala juz innych studentow.
Pociagi sa chyba wszystkie z przesadka w Fabriano; Eurostar kosztuje 28 euro, natomiast osobowy 2 kl-14 euro, z tym, ze podroz trwa ok 5 godzin.
W internecie widzialam tez polaczenia autobusowe za 21 euro ( ok 4 i pol godziny jazdy). Autobus odjezdza sprzed dworca Rzym Tiburtina o godz: 7.30, 10,00. 16,00 i 18.30
Z lotniska Fiumicino do dworca Termini odjezdza co 30 min pociag Leonardo Espresso, ktory kosztuje 14 euro ( peron 27 i 28).
Tanszym rozwiazaniem jest metro linia FR1 za 8 euro, ktora nie dociera do dworca Termini ale do dworca Rzym Tiburtina, skad odjezdza wiekszosc pociagow i autobusow.
Pozdrawiam J.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-10-18, 01:46 

Dołączył(a): 2010-10-13, 23:17
Posty: 2
Super :)
Dziękuje bardzo za wszystkie informacje.
Pozdrawiam.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group