Teraz jest 2024-04-18, 19:43


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-06-11, 10:39 

Dołączył(a): 2011-05-15, 17:50
Posty: 3
Cześć każdemu kto tu przez pomyłkę wstąpił!!
Świetnie że jest taki portal dla naszych pół-włochów. Tylko że Polacy nie są gatunkiem żyjącym stadnie. Choć w innych krajach nieco lepiej to wygląda. Przyznam że szukając ludzi komunikatywnych w internecie jestem trochę zdegustowany.
Ja tu nie na długo. Szwędam się po Europie od budowy do budowy, taki jakiś durny zawód sobie wybrałem. I myślałem że będąc pod Rzymem uda mi się poznać trochę ludzi, może ktoś oprowadzi po Wiecznym Mieście. A tu cisza. Wiem że Włochy są zalane przez Bułgarów i Rumunów ale bez przesady!!
Może jednak ktoś serfując się pomyli i tu wlezie... Może są w tych okolicach ludzie którzy się nudzą weekendami... Mam jeszcze resztki nadziei.
Tak chciałem zaapelować. Troszkę od siebie. Wszystkie narodowości trzymają się razem. Tylko my nie. Zlewamy się ze społeczeństwem miejscowym. Wyrzekamy się swojego pochodzenia. Ale tak się nie da. Wcześniej czy później zatęsknimy do korzeni. Tylko czy nie będzie za późno??
Tu zakończę. Ciekaw jestem jaka będzie reakcja...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-06-11, 12:15 

Dołączył(a): 2010-01-15, 19:00
Posty: 448
Pisze z redakcji dwutygodnika dla Polakow we Wloszech NASZ SWIAT (www.naszswiat.net). Jezeli chcesz opowiedziec czytelnikom Twoja historie i podzielic sie z nimi Twoimi spostrzezeniami na temat "trzymania sie" razem Polakow za granica, napisz do nas: [email protected]
Pozdrawiam


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-07-27, 17:26 

Dołączył(a): 2011-07-27, 16:49
Posty: 2
O jaki romantyk się tu pojawił...
jeśli chcesz to Cię mogę co najwyżej oprowadzic po VIVO tu mieszkam :lol:


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-08-19, 12:25 

Dołączył(a): 2009-09-24, 16:46
Posty: 5
Lokalizacja: Lublin/Wrocław
Ja nie widze co złego jest z asymilacją z rdzennymi mieszkańcami. Ja np będąc ponad pol roku na Cyprze otaczalem sie Cypryjczykami i innymi obcokrajowcami, mialem kontakt z dwoma Polakami i wcale nie bylo mi z tym źle. Jezeli czlowiek wyjeżdza za granicę to po to by obcować nowymi kulturami czy obyczajami a nie trzymać sie kurczowo Polakow, bo po co inaczej w ogole wyjezdzac zagranicę??? Nie zrozum mnie zle, nie odgradzalem sie murem od rodaków, ale też na gwałt nie szukalem polskich skupisk. Dobrze sie czuje w miedzynarodowym środowisku.
Nie rozumiem 5 punktu w twoim poście - włosi są duzo bardziej tolerancyjni od polakow. Napisales ze nie jestes tolerancyny do takich osob (czyli homosexulanych, czy zaczepiajacych tych pierwszych)???
Siłownie są takie jak w Polsce, dobrze zaopatrzone, ja nie widzialem jakis wiekszych roznic.

_________________
Mediterranean area - my love :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-08-19, 12:27 

Dołączył(a): 2009-09-24, 16:46
Posty: 5
Lokalizacja: Lublin/Wrocław
Sorki, 2 akapit nie do tego postu, wiec tylko 1 część :)

_________________
Mediterranean area - my love :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group