Teraz jest 2024-04-25, 07:33


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-10-15, 14:53 

Dołączył(a): 2013-10-15, 18:48
Posty: 20
W Wenecji znajdują się średniowieczne ruiny zamku Krwawego Diabła Weneckiego.Usytuowany strategicznie na przesmyku jezior Weneckiego, Biskupińskiego i Skrzynka. Strzegł on ongiś szlaku. Zamek swą złą nazwę zawdzięcza Nałęczowi-panu na Wenecji, sędziemu kaliskiemu,ze względu na surowość wydawanych wyroków.
Zamek zbudowano około 1390 r. Pełnił on funkcje obronne a także więziono niesfornych księży.Od 1466 r,kiedy zawarto drugi pokój toruński,zagrożenie minęło ze strony państwa krzyżackiego,utracił swe militarne znaczenie i od tej chwili rozpoczął się jego powolny upadek.Dziś obiekt pozostaje w trwałej ruinie,zachował się pełny obwód murów w kształcie kwadratu.Ruiny Zamku znajdują się tuż przy Skansenie Kolei Wąskotorowej w Wenecji http://www.zamiasto.com.pl/miejsce_zdjecia,1116,0,Muzeum-Kolei-Waskotorowej-w-Wenecji-kznina-Wenecja-powZnin.html . Muzeum Kolei Wąskotorowej znajduje się we wsi Wenecja,przy stacji kolejowej.Muzeum weneckie zostało otwarte w 1972 roku,jest to największy w Europie skansen kolei wąskotorowej o rozstawie 600 mm.Do eksponatów muzeum należy głównie tabor kolejowy-parowozy, różnego typu wagony,zwrotnice,tory,drezyny ręczne i motorowe. Niezwykle atrakcyjnym sposobem na spędzenie czasu i poznanie największych atrakcji turystycznych jest podróż kolorowym składem kolejki wąskotorowej.Trasa przejazdu prowadzi od Żnina do Wenecji,
Biskupina i Gąsawy /12km/..Wenecja malowniczo położona wśród pól i trzech jezior- powstała w XVI w.
W Biskupinie mamy stanowisko archeologiczne i skansen na terenie osady z 738 p.n.e. Odkryto je 100 lat temu, a obniżenie poziomy wody w latach trzydziestych ubiegłego wieku pozwoliło dokładnie zbadać zachowane pozostałości.
Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-08-14, 14:33 

Dołączył(a): 2015-08-14, 14:12
Posty: 9
a ja myślałem, że chodzi o Wenecję we Włoszech! :lol:


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-04-06, 09:25 

Dołączył(a): 2017-04-06, 09:21
Posty: 5
a co w tej Wenecji takiego jest

__________________________________________
katolicki portal randkowy


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-04-18, 09:55 

Dołączył(a): 2017-04-18, 09:51
Posty: 5
Wenecja to jedno z top3 moich ulubionych miast! Kocham te małe uliczki.
__________________________________________
Health Pills


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-01-19, 11:29 

Dołączył(a): 2018-01-19, 11:26
Posty: 1
a ciekawa to Wenecja jest

________________________
you see here


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-04-11, 07:04 

Dołączył(a): 2018-04-11, 07:00
Posty: 3
Ja sam nie długo jade do Wenecji bo słyszałem że tam jest bardzo ładnie i nie mogę sobie tego odmówić

___________________________________________________
Koszulki reprezentacji Polski


Góra
Offline Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-04-18, 10:02 

Dołączył(a): 2018-04-18, 09:49
Posty: 1
Szukasz kotła, kóry będzie miał możliwość podłączenia modułu internetowego ecoNET pozwalającego na zdalny dostęp do sterownika? Na http://www.moderator.com.pl/produkty/dl ... er-5-klasa znajdziesz właśnie coś takiego.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group